Suplementy i witaminysuplementy diety

Suplementy diety mają za zadanie uzupełniać naszą codzienną dietę w składniki odżywcze. Wspierają organizm, dostarczając cennych witamin i minerałów w łatwo przyswajalnej formie. Jakie jeszcze są zalety suplementów diety?

Jak działają suplementy diety?

Suplementy diety to środki spożywcze w postaci tabletek, kapsułek, proszku czy płynów w skoncentrowanej formie. Ich rolą nie jest leczenie schorzeń, ale profilaktyka chorób spowodowanych niedoborami witamin i składników mineralnych. Suplementy powinny być dopasowane do naszych potrzeb, stanu zdrowia, wieku, płci czy trybu życia. Wybierając preparaty zawierające mikro i makroelementy należy kierować się zapotrzebowaniem i stężeniem substancji odżywczych. Jakość suplementów ma kluczowe znaczenie dla zdrowia – warto zdecydować się na wysokiej jakości preparaty pochodzenia naturalnego, bez zbędnych dodatków.

Suplementy diety dla zdrowia i urody

Substancje zawarte w suplementach odgrywają ważną rolę w zapobieganiu chorób cywilizacyjnych. Należy zwrócić uwagę na ich skład i przeznaczenie – na rynku dostępne są preparaty wzmacniające odporność organizmu, poprawiające pamięć i koncentrację, redukujące stres, wspomagające odchudzanie, zwiększające wydolność organizmu, poprawiające stan włosów, cery i paznokci, a także wspierające układ krwionośny i kostny. Jakie witaminy i minerały warto przyjmować? Przede wszystkim te, będące źródłem antyoksydantów, kwasów omega 3, witamin C, D, E i z grupy B. Bardzo ważne dla zdrowia jest uzupełnianie niedoborów magnezu, wapnia, żelaza czy kwasu foliowego. Kompleks witamin i składników mineralnych w znaczący może poprawić stan zdrowia oraz działa z korzyścią dla urody.